Menu

WAŻNY KOMUNIKAT

Szanowni klienci, Od dnia 11 maja 2020 roku wszystkie placówki Banku Spółdzielczego w Czersku będą czynne w godzinach 9:00 – 15:00 Zmiany zostały wprowadzone do odwołania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

facebook
facebook

Aktualności

Zmiany w usłudze 3D Secure

Szanowni Państwo,

Z dniem 31 października 2020r. wejdą w życie zmiany w zakresie funkcjonowania usługi 3D Secure dla wszystkich kart wydanych w ramach Zrzeszenia SGB. Od tego dnia podczas płatności internetowych z wykorzystaniem usługi 3D Secure obowiązkowe będzie tzw. silne uwierzytelnienie, czyli potwierdzanie transakcji poprzez jedną z poniżej podanych metod:

  • podanie odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne ustalone wcześniej w Banku oraz podanie kodu przesłanego za pomocą sms na numer telefonu komórkowego powiązanego z kartą klienta.

lub

  • potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej SGB Mobile, którą należy pobrać z Google Play lub App Store (WAŻNE! nie dotyczy kart dla klientów instytucjonalnych oraz wszystkich kart walutowych).

19 października 2020r. – udostępniona zostanie wersja aplikacji SGB Mobile obsługująca potwierdzanie transakcji internetowych zabezpieczonych usługą 3D Secure w samej aplikacji.  Od tego dnia, po wykonaniu aktualizacji aplikacji,  będą  Państwo mogli samodzielnie wybrać metodę weryfikacji transakcji internetowych za pomocą aplikacji SGB Mobile. W aplikacji SGB Mobile pojawi się odpowiednia dodatkowa opcja do wyboru. Sama metoda działać będzie od 31 października br.

Do 30 października 2020. transakcje internetowe potwierdzane będą nadal za pomocą dotychczasowych metod (hasło statyczne lub hasło 3D Secure – kod wysłany sms).

Od 31 października 2020. – zacznie funkcjonować wybrana wcześniej metoda weryfikacji transakcji internetowych z wykorzystaniem usługi 3D Secure.

UWAGA: jeżeli posiadacz karty nie wybierze żadnej z metod potwierdzania transakcji z wykorzystaniem usługi 3D Secure (aplikacja SGB Mobile lub odpowiedź na pytanie weryfikacyjne + sms), od dnia 31 października br. nie zapłaci za transakcje wykonywane w Internecie, jeżeli wymagane będzie dodatkowe potwierdzenie.