Menu

WAŻNY KOMUNIKAT

Szanowni klienci, Od dnia 11 maja 2020 roku wszystkie placówki Banku Spółdzielczego w Czersku będą czynne w godzinach 9:00 – 15:00 Zmiany zostały wprowadzone do odwołania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

facebook
facebook

Płać bezdotykowo. Nie kuś koronawirusa

Czy w czasach koronawirusa warto mieć gotówkę? Banknoty i monety mogą być nośnikiem wirusów i bakterii, które, wg dostępnej wiedzy, mogą na nich przetrwać nawet 3 dni.

Roztropność w płatnościach gotówkowych będzie najlepszym rozwiązaniem.  Bezpieczniej zastąpić je płatnościami zbliżeniowymi/bezdotykowymi lub korzystać z bankowości internetowej. Karta płatnicza z funkcją płatności zbliżeniowych, smartphone, smartwatche lub smart opaska, rozliczenia z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, przelewy internetowe – wszystko jest dzisiaj bezpieczniejsze od płacenia gotówką.

Polski system bankowy należy do najlepiej zabezpieczonych w Europie. Co do zasady środki pieniężne zgromadzone na kontach obywateli mają gwarancję wypłat do równowartości w złotych kwoty 100 tysięcy euro – stoi za nią prawo i Bankowy Fundusz Gwarancyjny (szczegóły pod https://www.bsczersk.pl/informacje/bfg/ ).

Płatności mobilne uwalniają nas od konieczności używania kart oraz samej gotówki. Takie rozliczenia, podobnie jak przelewy elektroniczne, to teraz jeden z najbezpieczniejszych sposobów płatności za produkty i usługi.

Używając karty z funkcją płatności bezdotykowych lub płacąc mobilnie jesteśmy odpowiedzialni, zwiększamy własne bezpieczeństwo i ograniczamy skalę rozprzestrzeniania się wirusa. W tym szczególnym czasie powszechnego zagrożenia koronawirusem, rozważmy odstawienie gotówki.

Dbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich.

Płatności mobline dostępne w naszym Banku:

BLIK – https://www.bsczersk.pl/informacje/blik_informacje/

GooglePay – https://www.bsczersk.pl/klienci-idywidualni/uslugi-dodatkowe/googlepay/

Apple Pay – https://www.bsczersk.pl/klienci-idywidualni/uslugi-dodatkowe/apple-pay/

Garmin Pay – https://www.bsczersk.pl/klienci-idywidualni/uslugi-dodatkowe/garmin-pay/

Doładowania telefonów – https://www.bsczersk.pl/oferta-dla-firm/uslugi-dodatkowe/doladowania-telefonow/

PayByNet – https://www.bsczersk.pl/informacje/paybynet/

Express-elixir – https://www.bsczersk.pl/klienci-idywidualni/uslugi-dodatkowe/express-elixir/

Konto TAK – https://www.bsczersk.pl/klienci-idywidualni/rachunki/konto-tak/